• Kayıt
PHPR.NET'e hoşgeldiniz. Başta PHP olmak üzere Web Programlama alanlarında soru sorabilir ve mevcut sorulara cevaplar vererek puan kazanabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
PHPR.NET Hoşgeldiniz. PHPR.NET sizin için bir Web Programlama soru cevap ortamıdır. Öncellikle PHP, JQUERY, CSS, HTML olmak üzere her türlü Web Programlama konusunda sorular sorabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.
Konu ve sorulara video eklemek için editöre video linkini yapıştırmanız yeterlidir. Resim eklemek için soru sorarken editörün üstündeki resim ekleme düğmesini tıklayıp karşıya yükle linkini kullanabilirsiniz.

PHP Framework Laravel'in Türkiye Sitesi yani Türkçesi?

0 oy

Merhaba Değerli Arkadaşlar...

İnternette araştırılabilecek bir soruya burdan yanıt verelim. Soru : Laravel Türkçe sitesi hangisidir?

PHP Framework arayışında olan biri olarak harıl harıl Türkçe ve ingilizce PHP Framework karşılaştırmaları ve makalelerini okuyorum. Şu ana kadar öğrenmeye ve kullanmaya karar verdiğim codeigniter'in yeni sahibini aramasıyla durumu muallak bir hale geldi. CI'den daha hızlı ve sağlam olduğu iddiasıyla laravele göz attım. Sevgili hemşehrim Sinan Eldem'in Türkçe sitesini ve dokümantasyonunu hazırladığı laravel Türkiye sitesi laravel.gen.tr'dir.

Laravel konusunda sorularınızı ve ekleyebileceğiniz katkıları PHP Framework kategorisine ekleyebilirsiniz.

3, Ekim, 2013 PHP Framework kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

0 oy

Başka bir siteden size bir yazı framework seçimi için :

Framework kullanacaksan php bilginin iyi olduğunu ve OOP mantığını bildiğini düşünüyorum. Framework seçimi ise tamamen sana kalmış hepsinin + ve - leri var. Biraz araştırma yaparsa karşılaştırmalarını filan bulabilirsin. Zend vardır ama kaynak sıkıntısı ve öğrenilmesi zor olduğu için tavsiye etmiyorum. Ben CI kullanmayı tercih ediyorum. Bilmiyorum neden bana daha yakın geliyor. Cake filan kullanmadım. http://socialcompare.com/en/comparison/php-frameworks-comparison burda hepsinin özelliklerini görebilirsin...
3, Ekim, 2013 admin (845 puan) tarafından cevaplandı
0 oy

İşte başka eski bir yazı daha :) CI'nin son halini bilmeden yazmış arkadaşımız ff'den alıntı :

Türkiyedeki yaygınlığı bakımından CodeIgniter çok önde fakat framework kalitesi, "good practices" bakımından bakıyorsan şahsi fikrim yii framework'ün daha başarılı olduğudur. yii framework prado'nun (jsf'e benzer gelişmiş bir ön yüz mimarisi sunan sağlam bir framework) geliştiricisi tarafından fena olmayan bir community desteği ile geliştiriliyor. öğrenmesi basit, çok yüksek performanslı ve ustaca tasarlanmış bir framework. şahsen codeigniter'ı mecburiyet durumlarında kullanmama rağmen bana bir Zend'in enterprise yaklaşımını yada yii'nin kullanışlılığını aratıyor. codeigniter'ın özellikle resource management'ını hiç beğenmiyorum. tasarımında ve kullanımında nesne yönelimli paradigmanın çoğu nimetinden yararlanılamadığını düşünüyorum.
3, Ekim, 2013 admin (845 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

+2 oy
2 cevap
9, Ekim, 2014 Genel kategorisinde olcay (375 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap
0 oy
0 cevap
11, Ekim, 2013 PHP kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap
4, Ekim, 2013 PHP kategorisinde Faruk Buğur (205 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
2, Ekim, 2013 PHP Dersleri kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
...