• Kayıt
PHPR.NET'e hoşgeldiniz. Başta PHP olmak üzere Web Programlama alanlarında soru sorabilir ve mevcut sorulara cevaplar vererek puan kazanabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
PHPR.NET Hoşgeldiniz. PHPR.NET sizin için bir Web Programlama soru cevap ortamıdır. Öncellikle PHP, JQUERY, CSS, HTML olmak üzere her türlü Web Programlama konusunda sorular sorabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.
Konu ve sorulara video eklemek için editöre video linkini yapıştırmanız yeterlidir. Resim eklemek için soru sorarken editörün üstündeki resim ekleme düğmesini tıklayıp karşıya yükle linkini kullanabilirsiniz.

HTTP Başlıkları Head, Get, Post, Put, Delete Nedir?

0 oy
HEAD HEAD metodu ile yapılan isteklere verilen yanıt içeriği boştur. Geriye yalnızca HTTP Yanıt Başlıkları ve durum kodu döner. Bu metod ile servis sağlayıcı hakkında bilgi alınabilir ya da bir kaynağın varlığı doğrulanabilir.
GET GET metodunu bir kaynağın ayrıntılarına ulaşmak için kullanabilirsiniz. Buna örnek olarak 1 ID'li kullanıcının bilgilerini verebiliriz.
POST POST metodu ile servis sağlayıcı üzerinde yeni bir kaynak oluşturabilirsiniz. Yine örnek olarak yeni bir kullanıcı oluşturmayı verebiliriz. Kaynağı güncellemek için ben PUT metodunu öneriyorum. Bu sebeple genelde POST metodu ile kaynak ID'sini göndermeye gerek yoktur. ID, servis sağlayıcı tarafından oluşturulmalıdır.
PUT PUT metodu ile servis sağlayıcı üzerindeki bir kaynağı güncelleyebilirsiniz. Hangi kaynağın güncelleneceğini belirtmek için kaynağın ID'si servis sağlayıcıya gönderilmelidir.
DELETE DELETE metodunu bir kaynağı silmek için kullanabilirsiniz. Hangi kaynağın silineceğini belirtmek için kaynağın ID'si servis sağlayıcıya gönderilmelidir. ID belirtilmezse tüm kaynakların silinmesi de sağlanabilir. Ancak bu durum dikkatle gerçeklenmelidir.

 

15, Ekim, 2013 HTML kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap
5, Ekim, 2013 JavaScript kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
2, Ekim, 2013 PHP kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
...