• Kayıt
PHPR.NET'e hoşgeldiniz. Başta PHP olmak üzere Web Programlama alanlarında soru sorabilir ve mevcut sorulara cevaplar vererek puan kazanabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
PHPR.NET Hoşgeldiniz. PHPR.NET sizin için bir Web Programlama soru cevap ortamıdır. Öncellikle PHP, JQUERY, CSS, HTML olmak üzere her türlü Web Programlama konusunda sorular sorabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.
Konu ve sorulara video eklemek için editöre video linkini yapıştırmanız yeterlidir. Resim eklemek için soru sorarken editörün üstündeki resim ekleme düğmesini tıklayıp karşıya yükle linkini kullanabilirsiniz.

Adsense ile ayda ne kadar kazanılır?

0 oy

Çoğu webmasterin site açarken en çok hayal ettiği şey tabii para kazanmak. İnternette para kazanmak için bazı yollar mevcut. Reklam kanallarından bazıları bazı sitelere iyi para kazandırırken bazıları ise pek birşey kazanamıyor. Tabiiki bunun çeşitli nedenleri var. Örneğin sitenin amacı ve kategorisi epey belirleyici. Aslında şunu da demek istemiyoruz; çok para olan sektörde çok para kazanılır. Böyle birşeyde yok. Çünkü çok para olan sektörde çok fazla rekabet ve güçlü rakipler var.

R10.net üzerinde adsense kategorisinde bir arkadaş bir konu açtı ve konu başlığı aynen şöyleidi: adsense ile ayda 2000 TL kazanmak mümkün mü ya da ütopya mı? E tabii konu adsense ve para kazanmak olunca biz üyeler konuya üşüştük epey cevap verildi. Konu şu an 16. sayfa ile efsane bir yola girdi.

İşte konudan bazı garip mesajlar:

--

***illa screen mı cekeyım
--
***Genellikle insanların düşündüğü ( yani en azından ben bu işe amatörce başladığım da ) düşündüğüm şey şu idi. Site açıyorsun yazı ekliyorusun, içerik ekliyorsun basit bir iki blog tanıtımı, dizin ekleme ile para kazanıldığını zannediyordum. Kısacası emek + zaman + sabır + para olmadan bu işin yapıldığını zannediyordum. Eğer bu şekilde 2000 kazanılırmı diyorsanız kesinlikle hayır kazanamazsınız.

Gelelim nasıl kazanan kazanıyora, burda da bana göre 2 seçenek var birincisi zamanın da sitesini açmış, gelir elde edermiyim etmezmiyim düşünmeden sadece kullanıcı odaklı site açarak zamanla marka haline dönüşmüş siteler çok daha fazlasını kazanıyor. ikinci seçenek ise cebinde parası olan, bu işe zaman para emek harcayabilen kişiler ( yine klasik türk aklı beleşine kaçmadan ) bu parayı ve fazlasını kazanabiliyor.

Kısacası şu anda bana göre sıfırdan bir site açmak ve 2000 seviyesine getirmek zor gibi görünüyor.
--
***2Bin lira nedir ki hocam, kaç katını kazananlar bile var.
-
 
Daha nice mesajın olduğu konu sayfası ise : r10.net/google-adsense/1158318-adsense-ile-ayda-2000-tl-kazanmak-utopyamidir.html
 
Sizinde bu konuda bir derdiniz varsa gelin cevap kısmından yazın buraya dertleşelim.
 
Bol kazançlı adsenseli günlere...

 

16, Kasım, 2013 Adsense kategorisinde Faruk Buğur (205 puan) tarafından soruldu
16, Kasım, 2013 admin tarafından yeniden kategorilendirildi

4 Cevaplar

+1 oy
güzel bir konu olmuş fakat adsense ile para kazanmak öyle kolay değil.  uzun bir zamanınızı beklenti sahibi olmadan sadece çalışıp sabrederek geçirmeniz gerekiyorki ülkemizdeki insanımız tez canlı olduğu için bu pek mümkün değil. En azından herkes için pek gerçekçi değil. Yapacak daha iyi işleri olanlara bu işe girmeyi tavsiye etmem.
16, Kasım, 2013 admin (845 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Aynen admine katılıyorum sabır işidir, ayrıca herkes bildiği işi yapması taraftarıyım. Adam memur yanlış anlama konu sahibi arkadaş gelmiş burda uğraş veriyo artık seo web alemi profosyonelliğe doğru gidiyor eskisi gibi değil.
9, Ekim, 2014 olcay (375 puan) tarafından cevaplandı
+1 oy
Bir işi seviyorsan yapabilirsin ancak.
10, Ekim, 2014 muratcen (155 puan) tarafından cevaplandı
0 oy
Arkadaşların dedikleri doğru ama konu sahibininde doğruluk yani var yani. Merak ettim konuyu takip edicem.
10, Ekim, 2014 ekrem (465 puan) tarafından cevaplandı

İlgili bir soru bulunamadı

...