• Kayıt
PHPR.NET'e hoşgeldiniz. Başta PHP olmak üzere Web Programlama alanlarında soru sorabilir ve mevcut sorulara cevaplar vererek puan kazanabilirsiniz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.
PHPR.NET Hoşgeldiniz. PHPR.NET sizin için bir Web Programlama soru cevap ortamıdır. Öncellikle PHP, JQUERY, CSS, HTML olmak üzere her türlü Web Programlama konusunda sorular sorabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.
Konu ve sorulara video eklemek için editöre video linkini yapıştırmanız yeterlidir. Resim eklemek için soru sorarken editörün üstündeki resim ekleme düğmesini tıklayıp karşıya yükle linkini kullanabilirsiniz.

Joomla arama bileşen isimleri nasıl değiştirilir?

0 oy
Joomla hepimizin bildiği gibi open source cms olayında wordpress ile beraber en önemli ve hızlı gelişen content management yazılımlardan biridir. 1.5 versiyonu yüzbinlerce sitede kullanılırken 2.5 ile gelişimini bir adım öne taşıdı. 3.0 versiyonu da yine wordpressle yarışında onu bizce bir adım önde veya aynı seviyede tutuyor.

Şu an an itibariyle 3.2 versiyonu en son versiyonu. Premium veya free temalarda rastlamışsınızdır arama yani search ederken aranan bölümler kısmında yer alan bileşenler isimleriyle gelir. Örneğin benim en son kullandığım yorum bileşeni ca comments idi. Arama yaparken altta yer alan başlıklarda aynen ca comments yazıyordu. Bu da sitenin kullanışlılığı ve dili için pek iyi bir görüntü sergilemiyordu.

Eğer sizde bu tarz sorunlarla karşılaşırsanız bileşen isimlerine önce menüden direk link vererek istediğiniz ismi verin. Eğer bileşenin menüde direk bir yolu yoksa o zaman plugins bölümündeki search altındaki eklere bakın. Onların ismine göre yine languages klasöründeki en-GB klasöründe plg ekli dosyalara bakın. O dosyalarda ilgili başlıkla ilgili çeviri varsa zaten onu değiştirip dosyayı yeniden yüklerseniz istediğinizi elde edersiniz. Fakat dosya da yoksa o zaman direk plugins klasörü search dizini altındaki ilgili dosyayı direk editlemeyi deneyebilirsiniz.

Yazı tamamen kişisel ve profesyonel olmayan bir dille yazılmıştır. Sizin daha iyi bir öneriniz veya yazılanlarla ilgili eksiklerle ilgili fikriniz varsa bunun yanında sorunlar yaşarsanız cevap kısmından konuya katkıda bulunabilirsiniz.

Joomla ile ilgili tüm sorunlarınızı joomla kategorisinden sorabilirsiniz.
24, Kasım, 2013 Joomla kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
29, Kasım, 2013 SEO kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
5, Ekim, 2013 JavaScript kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
2, Ekim, 2013 PHP kategorisinde admin (845 puan) tarafından soruldu
...